Isıtürk Logo
Telefon Numaramız
+90 (850) 888 8788

Serpantin Rezistans

Serpantin Rezistans geniş üretim alanı ve imalatı ile serpantin rezistans sektöründe öncü firma olmaya devam ediyoruz!
Ürünler Serpantin Rezistans
Serpantinli Rezistans
Serpantin Rezistans Çeşitleri
Serpantin Isıtıcı
Serpantin Rezistans
Serpantin Isıtıcı Rezistans
Serpantin Rezistans Üretimi
Serpantin Rezistans İmalatı

Serpantin Rezistans

Serpantin rezistans ısıtıcı yüzeyinden iyi bir ısı transferi sağlayabilmek için Cr-Nİ borulara ısı transferini artırmak amacı ile imal edilmektedir. Montaj kolaylığı açısından gerekli durumlarda ısıtıcının başlarına rakor konulmaktadır. İstenilen boyutlarda ve güçlerde Cr-Ni borulu serpantinli rezistans üretilmektedir. Serpantinli rezistanslarda kullanılan borular ve serpantin çaplarında değişiklikler bulunur. İsteği bağlı olarak farklı güç ve şekillerde üretilir. Örneğin boru çapları 6,5-18 mm arasında değişkenlik gösterirken bununla doğru orantılı olarakta serpantin çapları da 20 mm ve 50 mm arasında değişebilmektedir . Serpantin rezistanslarda besleme gerilimleride belli aralıklardadır. Bu aralık 24 V ve 500 V arasında seyreder. Serpantin rezistanslarda borunun ve serpantinin malzemesi kullanım alanına göre belirlenmektedir.

  1. Serpantin rezistansın kullanılacağı alana bağlı olarak boru ve serpantin malzemesi genel olarak 304 ve 316 olarak tercih edilir.

Serpantin Rezistans Kullanım Alanları

Serpantin rezistanslar, fırınlar, sanayi fırını, boya kurutma fırını, fikse makinaları, fanlı üflemeler vs. gibi alanlarda tercih edilmektedir.

Serpantin Rezistans Teknik Özellikler

Serpantin rezistans elementi genel olarak Cr-Ni borulardan üretilmektedir. Aynı zamanda, bakır ve DKP borular ile de üretim sağlanmaktadır. Serpantin; teknik anlamı ile kıvrılmış veya bükülmüş borularla yapılmış, ısı akışını yaygınlaştırmak için tercih edilen bir ısıtıcı ekipmanıdır.

Serpantin rezistansın çeşitlerine ve özelliklerine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Online Mağza