Ana Sayfa

Ana Sayfa
Hakkımızda

Hakkımızda
İletişim

İletişim
En Kapsamlı Rezistans Sitesine Hoşgeldiniz...        /        Aradığınız rezistans ürünlerine web sitemizden ulaşabilirsiniz...           /      Sürekli Güncellenen Sayfalarımızdan Rezistans Sektöründeki Yenilikleri Takip Edebilirsiniz...           /      Yeni Ürünlerimiz ve Web Tabanlı Zengin Alt Yapımız İle Karşınızdayız...           /      Sosyal Ağlardan Bizleri Takip Ederek, En Güncel Bilgilere ve Ürün Resimlerine Ulaşabilirsiniz...                 
ISITÜRK - Fişek Rezistans
ISITÜRK REZİSTANS - Fişek Rezistans Teknik Açıklamalar

A) FİŞEK REZİSTANSLAR HAKKINDA TEKNİK BİLGİLER:

Fişek Rezistanslarda, normal değerlere göre, 80/20 krom nikel rezistans teli kullanılarak, maximum değerlerde aynı eşitlikte ve sık aralıklarla sarılarak üretim yapılmaktadır. Fişek rezistanslarda kullandığımız magnezyum oksit sayesinde eşit bir ısı dağılımı sağlanmaktadır. Dış muhafaza olarak standart CR-NI 304 kalite (paslanmaz) boru kullanılarak imalat gerçekleşmektedir. Üretmiş olduğumuz fişek rezistansların elektrik kablolarında avrupa (fransız NTSE 3000 (350 C) elyaf örgülü saf nikel kablo genel olarak kullanılmaktadır. Fişek Rezistanslarda standart kablo boyumuz 25 cm olup, istenildiği taktirde kablo boyu istenilen ölçüye göre uzatılmaktadır.

B) FİŞEK REZİSTANSLARIN KULLANIM TALİMATI:

1- Yıllarca aktif olarak uzun süre kullanılmayan fişek rezistanslar, tekrar kullanılmak istenildiği taktirde, kısa aralıklarla ısıtılarak alıştırılmalıdır. 2- Sıvı içerisinde çalışmak üzere üretilen rezistanslar, kuru ortamlarda kullanılmamalıdır. Fişek rezistansların ısınan kısmı mutlaka sıvının içerisinde olmalıdır. Fişek rezistansların uçlarındaki elektrik kabloları kesinlikle sıvı ile temas ettirmemelidir. Sıvıda kullanılmak istenilen fişek rezistanslar için, elektrik kablo uçları izoleli olmalıdır. 3- Fişek rezistanslardan daha iyi verim alabilmeniz için, fişek rezistansın yüzeyi, kireç ve yabancı maddelerden arındırılmalıdır. 4- Özel kalıplar için istenilen fişek rezistanslar, kalıp harici diğer ortamlarda kullanılmamalıdır. 5- Her çap ve boyun, alabileceği bir güç olduğunu unutmadan, fişek rezistansların gücünü belirtmeden önce, rezistansı yapacak olan kişiyle fikir alışverişinde bulunmanızı tavsiye ederiz. Isıntek rezistans olarak herhangi bir fişek rezistans konusunda (0212) 255 49 04 no'lu telefondan, rezistans ustamızdan bilgi almanızı öneririz. 6- Kalıp ısıtmalarda birden çok rezistans kullanıldığında iki rezistans arasındaki aralık minimum rezistansın çapına eşit olmalıdır. 7- Fişek Rezistansın takılacağı yuvanın pürüsüz ve düzgün olmasına özen gösterilmelidir. Bunun için fişek rezistansı kullanacağınız deliğin, fişek rezistansın çapından biraz ufak olması gerekir ve rayba çekilerek, fişek rezistansın çapına uygun getirilmesi sağlanmalıdır. Unutulmamalıdır ki, fişek rezistanslar uygulanacak deliğe tatlı sıkı girecek şekilde oturtulmalıdır. 8- Fişek rezistansları kullanacağınız yuva, fişek rezistanstan çok az daha büyük ise, bunun için ısı iletim pastası kullanarak bu açığı kapatmanızı tavsiye ederiz. Isı iletim pastasını kullanırken, fişek rezistansın üzeri ince bir tabaka halini alacak şekilde sürülmelidir ve unutulmamalıdır ki, ısı iletim pastasını kullanmakta ki tek amacımız, yuva ile fişek rezistans arasındaki boşluğu doldurmaktadır. Isı iletim pastasının çok sürülmesi halinde, uçlarına yani elektrik kablolarına değmesi kaçınılmazdır. 9- Fişek rezistansları uzun süre kullanabilmek için, uygun ısı kontrolü yapılmalıdır. Bunun için, dijital termostat ve manuel termostat kullanarak, fişek rezistansları istenilen sıcaklıkta tutulması sağlanmalıdır. Sizler de taktir edersiniz ki, kullanılacak ortamlardaki ısının yükselmesinden dolayı fişek rezistanlara zarar gelmesi olağandır. 10- Kullanılacak termokuplun algılayıcı ucu rezistans yüzeyine mümkün olduğu kadar yakın yerleştirilmelidir.
(Kapatmak için klavyeden ESC tuşuna basabilirsiniz.)
Fişek Rezistans: Fişek Rezistans, isteğe göre arzu edilen ölçülerde özel olarak fişek rezistans üretimi yapılmaktadır.
fişek rezistans teknik resim
Fişek Rezistans Teknik Bilgi

Fişek Rezistans
Fişek Rezistans
Rekorlu Fişek Rezistans
Rekorlu Fişek Rezistans
Fişek Rezistanslar
Fişek Rezistanslar
Rekorlu Fişek Isıtıcı
Rekorlu Fişek Isıtıcı
Flanşlı Fişek Rezistans
Flanşlı Fişek Rezistans
Fişek Rezistans İmalatı
Fişek Rezistans İmalatı
Fişek Rezistans Üretimi
Fişek Rezistans Üretimi
Fişek Isıtıcı Çeşitleri
Fişek Isıtıcı Çeşitleri
Fişek Isıtıcı İmalatı
Fişek Isıtıcı İmalatı
Fişek Rezistans Üretimi
Fişek Rezistans Üretimi
Fişek Rezistans Üretimi
Fişek Rezistans Üretimi
Fişek Isıtıcı Rezistans
Fişek Isıtıcı Rezistans
Fişek Isıtıcı
Fişek Isıtıcı
Fişek Isıtıcı Teknik Resim
Fişek Isıtıcı Teknik Resim
Fişe Isıtıcı Rezistans
Fişek Isıtıcı Rezistans
Fişek Rezistans
Fişek Rezistans
fişek rezistans

Daha Fazla Bilgi İçin
Daha Fazla Bilgi İçin
Daha Fazla Bilgi İçin
Daha Fazla Bilgi İçin

ÖNE ÇIKANLAR
  • Rezistans ve rezistans çeşitlerimiz bir çok farklı modelde, rezistans imal edildiği gibi ısıtürk rezistans... (devamı)
  • Boru rezistans ve boru rezistans cesitlerini, tamamen ithal malzemeler kullanılarak üretim ve imalat...(devamı)
  • Fişek Rezistans normal değerlere göre, 80/20 krom nikel rezistans teli kullanılarak, maximum...(devamı)
  • Serpantin Rezistans sanayi sektöründe bir çok alanda kullanılmakta olan serpantin ısıtıcılar,... (devamı)
  • Kablo Rezistans hakkında teknik bilgi ve ısıtıcı kablo verilerine ulaşmak için, kablo rezistans ürünleriyle...(devamı)
  • Direnç ölçüleri standart dirençleri temsil eder. Bu dirençler dışındaki özel direnç imalatı ısıtürk ...(devamı)
  • Reosta 5 farklı modelden oluşan güç potansiyometre üretiminde gövdeleri, yüksek ısıda pişirilmiş porselen...(devamı)
rezistans
online ısıtürk
online rezistans

 
Sizin İçin Seçtiklerimiz

Online Mağazamız

Haritamız
- Rezistans
- Serpantin Rezistans
- Isıtıcı Kablo Rezistansı
- Fişek Rezistans
- Direnç ve Reosta
 
Diğer Sitelerimiz
www.isiturkrezistans.com.tr
www.direncimalati.com
www.rezistans.org
www.rezistans.net

www.rezistanssepeti.com.tr

"Türkiyenin Rezistans Gücü"


Adres : Kaptanpaşa Mah. Mezarlık Arkası Sk.No:24/A
    Beyoğlu / İstanbul
Tel : (0212) 244 74 74
    (0212) 255 08 90
E-Mail : info@isiturkrezistans.com.tr